100 Miles of Istria Ultratrail

Od 6 do 8 kwietnia na Półwyspie Istria w Chorwacji na ultramaratończyków czeka prawdziwa biegowa uczta, czyli 100 Miles of Istria Ultratrail. W tym czasie odbędą się biegi na dystansie 100 mil (168 km) oraz 109,7 km, 66,7 km i 40,8 km.

100 Miles of Istria Ultratrail

Najkrótszy dystans wprowadza w klimat biegania górskiego. Zawodnicy będą startować z miejscowości Motovun. Trasa na tym dystansie łączy się ze stumilową, a określana jest mianem ,,żółtej", czyli dosyć łatwej o przewyższeniu 1276 m.

Prawdziwe ultra zaczyna się od trasy ,,zielonej". Liczy ona 66,7 km. Start biegu ma miejsce w miejscowości Buzet, a meta jest w mieście Umag. Po drodze biegacze będą podziwiać wspaniałe widoki, pokonywać strumyki oraz wspinać się na wiele trudnych i stromych wzniesień. Przewyższenia wynoszą 2501 m, a po dotarciu na metę uczestnik otrzymuje 4 pkt do udziału w UTMB. 

Prawdziwe wyzwanie czeka na biegaczy na trasie trasy ,,niebieskiej" liczącej 109,7 km. Ultrasi będą wspinać się na szczyt o nazwie Učka. Po drodze czekają ich iście baśniowe widoki ruin zamku Pietrapelosa. Zawodnicy będą też przebiegać przez miejscowości Buzet, Oprtalj i Umag. To trudna trasa o przewyższeniu 4399 m.  

Dystans 100 mil, czyli bieg ,,czerwony", to wyzwanie dla twardzieli. Będą oni biec dniem i nocą przez malownicze tereny mijając miasta pamiętające czasy średniowiecza. Tu, aż czuje się historię. Start jest w mieście Labin. Potem ultrasi będą wspinać się na górę Učka, mijać Buzet, Motovun, aż do Umag. Trasa ma ok. 168 km i 6818 m przewyższeń.    

W 100 Miles of Istria Ultratrail startuje spora grupa Polaków. Wśród nich z trasą 109,7 km zmierzy się Daniel Gajos zwycięzca tegorocznej Zamieci, czyli 24-godzinnego ultrmaratonu na Skrzyczne. Na trasie 100 mil zobaczymy natomiast Rafała Kota, najlepszego zawodnika Marriot Everest Run 2018.  

Na temat wydarzenia wszelkie informacje można zaczerpnąć ze strony Internetowej: https://www.istria100.comDodane komentarze