2 Amatorskie Mistrzostwa Polski na 1 milę

TAGI : mistrzostwa

10 czerwca 2018 roku odbędzie się druga edycja Amatorskich Mistrzostw Polski na dystansie 1 mili. Na obiekcie AWF w Warszawie będą mogli zmierzyć się ze sobą amatorzy z całego kraju. Mistrzostwa zostaną rozegrane w kategorii kobiet i mężczyzn. Ciekawostką jest też to, że organizatorzy zawodów przewidzieli również klasyfikację dla żurnalistów oraz osób, które prowadzą blogi internetowe.

2 Amatorskie Mistrzostwa Polski na 1 milę

Podczas zawodów będzie można pobiec razem z utytułowaną reprezentantką Polski, medalistką mistrzostw kraju, Europy oraz uczestniczką Igrzysk Olimpijskich Joanną Jóźwiak. Nie będzie ona jednak rywalizowała z zawodnikami, a jedynie dopingowała ich do większego wysiłku. Oprócz rywalizacji indywidualnej jest też przewidziana klasyfikacja drużynowa. 

Organizatorzy nie tylko promują amatorskie bieganie wśród osób dorosłych. Otóż na samym początku odbędą się biegi dla dzieci na dystansach 100, 400 i 800 metrów. Tak więc w imprezie mogą wziąć udział całe rodziny, co jest doskonałą formą sportowej integracji pokoleń.  

Impreza będzie miała wyjątkową oprawę. Powtórki z poszczególnych biegów, które będą odbywały się w seriach, będzie można obejrzeć na telebimie, a wyniki sprawdzać na tablicy świetlnej. Ponadto każdy ze startujących zawodników otrzyma numer startowy ze swoim nazwiskiem oraz dodatkowo w pakiecie również techniczną koszulkę na ramiączka. Informacje o uzyskanych wynikach, a także relacja z zawodów znajdzie się następnego dnia w specjalnym dodatku do Przeglądu Sportowego. 

Strona wydarzenia: http://1mila.pl


Dodane komentarze