II Lubelski Bieg Nieustraszonych

TAGI : ocr lublin

22 kwietnia w Lublinie odbędzie się niekonwencjonalna, zyskująca coraz większą popularność impreza biegowa, dzięki której swoich sił spróbować będą mogli zarówno miłośnicy biegania jak i sportów ekstremalnych.

II Lubelski Bieg Nieustraszonych

Biegacze na dystansie ok. 5 km. będą mogli zmierzyć się z wieloma przeszkodami, wykorzystującymi również tereny leśne. Organizatorzy przewidzieli ok. 30 ekstremalnych przeszkód, będą to między innymi czołganie, wspinanie, brodzenie w wodzie, podciąganie. Na trasie zostaną ustawione różnego rodzaju ścianki, siatki, opony, szpule, liny. 

Pierwsza edycja biegu odbyła się we wrześniu 2017 roku. W cyklu #biegnijlublin nastąpi kontynuacja imprezy w dwóch edycjach:

I edycja – 22.04.2018r.
II edycja – 30.09.2018r.

W biegu może wziąć udział maksymalnie 300 osób. Start i meta będą usytuowane na plaży obok ośrodka Słoneczny Wrotków.

Lubelski Bieg Nieustraszonych jest częścią nowego cyklu biegów #biegnijlublin. Jest to 8 wydarzeń biegowych, biegowo-rowerowych i imprez towarzyszących. Punktem centralnym wszystkich imprez będzie  nowy stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego w Lublinie.

Pierwszy z cyklu  biegów  „Mila na start” odbył się 11 marca. Wzięło w nim udział prawie 400 osób w tym 300 osób dorosłych i 70 dzieci. Dzieci rywalizowały  w biegach na stadionie a dorośli mieli do pokonania dystans 5 mil (około 8 km). Kolejne „mile na start” odbędą się 23 czerwca, 26 sierpnia i 28 października.

6 maja niewątpliwie wielkim wydarzeniem  na stadionie lekkoatletycznym będzie Biegowy Piknik Niepodległości. To biegowe świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Biegacze będą mieli  do pokonania dystans 1918 metrów a  wyniki 100 najlepszych  znajdą się na specjalnej tablicy pamiątkowej na stadionie lekkoatletycznym. Rywalizacji  biegowej towarzyszyć będą liczne atrakcje dla całych rodzin: animacje, pokazy, występy, konkursy.

Ciekawy będzie też Lubelski Duathlon, który odbędzie się  23 września. Będzie to niezwykle widowiskowa impreza, w trakcie której zawodnicy będą rywalizowali zarówno w bieganiu, jak i w jeździe na rowerze.Dodane komentarze