4. Gdańsk Maraton

TAGI : Gdańsk Maraton

15 kwietnia 2018 roku odbędzie się 4. Gdańsk Maraton organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu. Na atestowanej przez PZLA trasie pobiegnie ponad 2 tysiące zawodniczek i zawodników z Polski oraz z takich europejskich krajów jak: Grecja, Ukraina, Dania, Rosja, Czechy, Niemcy, Włochy, Litwa, Austria, Norwegia, Finlandia, Szwecja oraz Wielka Brytania. Biegacze będą przebiegać przez Starówkę, Długi Targ, a także inne nie mniej urokliwe miejsca i ulice Gdańska.

4. Gdańsk Maraton

Biegowe święto w grodzie Neptuna rozpocznie się już dzień wcześniej, czyli w sobotę. Miłośnicy krótszych dystansów będą mogli wystartować w zawodach na 5 km. Nie zapomniano również o najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w biegach na różnych dystansach oraz wesoło spędzić czas w specjalnie przeznaczonej dla nich strefie zabawy. 

W sobotę na hali EXPO oprócz wystawców prezentujących różne akcesoria biegowe, będzie można wysłuchać prelekcji rekordzistki i mistrzyni Świata w biegu 24 godzinnym Patrycji Bereznowskiej. 

Podczas 4 Gdańsk Maratonu do rywalizacji staną również drużyny sztafetowe. Na zawodników indywidualnych czekają nagrody w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn, w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wśród osób niepełnosprawnych. 

Biegaczy będzie można dopingować w specjalnych strefach kibica oraz obserwować ich zmagania na  telebimie znajdującym się w hali. W trakcie trwania zawodów będzie trwał konkurs „Pozytywnej Strefy Kibicowania”, w którym mogą wziąć udział grupy uczniów, jak też zawodników klubów sportowych. Główną nagrodą w konkursie jest 3000 zł. 


Gdańsk Maraton w poprzednim roku w plebiscycie organizowanym przez portal Maratony Polskie otrzymał tytuł najlepszej w Polsce dużej imprezy na dystansie maratonu. 


Strona wydarzenia: https://www.gdanskmaraton.plDodane komentarze