Bieg Strażaka w Barczewku

TAGI : osp zawody

5 maja we wsi Barczewko w województwie Warmińsko - Mazurskim odbędzie się Bieg Strażaka.

Bieg Strażaka w Barczewku

W ramach zawodów zostaną rozegrane I Ogólnopolskie Mistrzostwa Straży Pożarnych na dystansie 10km. Zawodnicy będą rywalizowali w kategoriach kobiet i mężczyzn. W Mistrzostwach mogą wziąć udział członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, jak też Państwowych Straży Pożarnych. 


Trasa biegu nie jest atestowana, natomiast będzie przebiegać w malowniczej okolicy. Start i meta zawodów usytuowane zostaną na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Janczary" w Barczewku. Organizatorzy spodziewając się wysokiej temperatury powietrza zadbali o to, żeby już na drugim i szóstym kilometrze znajdowały się punkty żywieniowe. 


W zawodach mogą wziąć udział również osoby nie będące członkami Straży Pożarnej. Nie będą oni klasyfikowani w mistrzostwach SP, tylko w kategoriach Open kobiet i mężczyzn oraz w klasyfikacji drużynowej. 


Uczestnicy Biegu Strażaka w ramach pakietu startowego otrzymają okolicznościową koszulkę, numer startowy, a po zawodach czeka na nich posiłek. Każdy zawodnik po wbiegnięciu na metę wywalczy sobie medal z wydarzenia. Natomiast najszybsze kobiety, mężczyźni i drużyny otrzymają pamiątkowe puchary. 


Więcej na temat wydarzenia można dowiedzieć się na stronie: https://www.facebook.com/ospbarczewko/?fref=mentions&hc_location=group


Dodane komentarze