Caster Semenya na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

TAGI : Igrzyska

W australijskim mieście Gold Coast właśnie rozgrywane są Igrzyska Wspólnoty Narodów, czyli 21. Commonwealth Games.

Caster Semenya na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

W rywalizacji w większości biorą udział kraje, które kiedyś wchodziły w skład Brytyjskiego Imperium Kolonialnego. Terytoria, które należą do Wielkiej Brytanii jak Walia, Szkocja, Irlandia Północna oraz Anglia występują jako oddzielne reprezentacje. W sumie w sportowej rywalizacji Wspólnoty Narodów bierze udział 71 nacji. 

Zawodnicy zmagają się w bardzo różnych konkurencjach. Są np. takie jak bowls (do rozgrywki używa się spłaszczonych kul), których nie możemy obserwować podczas zmagań na tradycyjnych Igrzyskach Olimpijskich.

Na stadionie lekkoatletycznym w Gold Coast rozgrywane są również konkurencje biegowe. Jedną z najjaśniejszych gwiazd jest Caster Semenya reprezentantka Republiki Południowej Afryki. Ta 27-letnia zawodniczka jest trzykrotną mistrzynią Świata na dystansie 800 metrów, na którym podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 oraz w Rio de Janeiro w 2016 zdobyła srebrny i złoty medal. Wczoraj podczas startu na 1500 metrów ustanowiła  nowy rekord Igrzysk Wspólnoty wynikiem 4:00.71. Jest to jak dotychczas najlepszy tegoroczny wynik na świecie, do tego nowy rekord życiowy Caster Semenyi na tym dystansie. Widać, że reprezentantka RPA jest w doskonałej formie. To dopiero początek sezonu, więc należy liczyć na to, że mistrzyni olimpijska z Rio na 800 m jeszcze nie raz w tym roku zadziwi biegowy świat. Dodane komentarze