Podsumowanie Wings for Life World Run 2018

Nożyński najlepszy w Polsce, Anderson na świecie!

Podsumowanie Wings for Life World Run 2018

Rozegrany 6 maja bieg Wings for Life World Run 2018 dostarczył jak zawsze niesamowitych emocji. W Poznaniu najlepszy okazał się Dariusz Nożyński, który przebiegł 66,86 km. W klasyfikacji globalnej bezkonkurencyjny był zaś Aron Anderson, który pokonał - na Florydzie, w Stanach Zjednoczonych - na wózku inwalidzkim 89,85 km.


Warto przypomnieć, że Wings for Life World Run 2018 to specyficzny bieg, który odbywa się jednocześnie w wielu lokalizacjach na świecie. Nie mamy tutaj do czynienia z żadną metą. Bieg dla zawodnika kończy się wtedy, kiedy... dogoni go samochód. Pojazd startuje dokładnie 30 minut po rozpoczęciu wyścigu. Trzeba zaznaczyć, że tegoroczny Wings for Life World Run 2018 odbywał się pod hasłem "Biegniemy dla tych, którzy nie mogą". Wszystkie pieniądze z rejestracji zostały skierowane na badania nad rdzeniem kręgowym.


W Polsce bieg odbył się w Poznaniu. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był pracujący w branży informatycznej Dariusz Nożyński, który przebiegł dokładnie 66,86 km. Najlepszą kobietą była natomiast Wioletta Paduszyńska (na co dzień żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu). Udało jej się przebiec 48,13 km. Ciekawostką jest fakt, że za kierownicą samochodu goniącego zawodników usiadł sam Adam Małysz - nasz były znakomity skoczek narciarski.


Jak poszło Polakom na innych kontynentach? W Melbourne dobrze radził sobie Jacek Cieluszecki, który przebiegł 67,30 km (tym samym okazał się najlepszy wśród rodzimych biegaczy w ujęciu globalnym). Jeśli chodzi o kobiety, to warto wspomnieć o Dominice Stelmach, której w Pretorii zabrakło tylko 480 m do magicznej granicy 50 km.

Dodane komentarze