Przegląd wakacyjnych imprez biegowych 2018

TAGI : Wakacje

Bieganie to dla wielu coś dużo więcej niż po prostu forma aktywności fizycznej. Bieganie szybko wchodzi w krew i staje się stylem życia, jego częścią, bez której trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. Bieganie to jedna z najbardziej naturalnych aktywności, którą przejawia człowiek.

Przegląd wakacyjnych imprez biegowych 2018

Biegać można samotnie, w grupie albo na imprezach biegowych. Te ostatnie są naprawdę interesującą formą spędzania czasu i kultywowania życia towarzyskiego. W końcu bieganie to pasja, która łączy ludzi ponad wszelkimi podziałami. Bo biegać może i powinien każdy zdrowy człowiek. Wakacje to też doskonały czas na to, by zacząć brać udział w imprezach biegowych. W Polsce w okresie wakacyjnym biegów na wszelkie dystanse jest naprawdę pod dostatkiem. Wystarczy tylko się rozejrzeć, by bez większych problemów znaleźć coś odpowiedniego dla siebie - bez względu na to, czy jest się zaawansowanym biegaczem, czy stawia dopiero pierwsze kroki w świecie biegów. Bo przecież nawet najdłuższy bieg zaczyna się od tego pierwszego, najważniejszego kroku.


Przegląd najciekawszych wakacyjnych imprez biegowych 2018

29.06.2018 - Semilac Women Run - organizowany przez znaną markę Semilac bieg na 5,4 km w Poznaniu, przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet. Limit czasowy ukończenia biegu wynosi sześćdziesiąt minut. Dziesięć złotych z opłaty startowej (wynoszącej trzydzieści złotych) przeznaczone jest na pomoc w aktywizacji kobiet na rynku pracy i tworzenie warsztatów zawodowych, które ruszą już w październiku i listopadzie. Bieg kobiet dla kobiet. 


3.07.2018 - Botaniczna Piątka Poznań - edycja nocna - nocny bieg na pięć kilometrów, który odbędzie się w urokliwych okolicznościach przyrody - w Ogrodzie Botanicznym przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nocna pora biegu to dodatkowa atrakcja i możliwość ku temu, by sprawdzić się w zupełnie innych, ciekawych okolicznościach.


14.07.2018 - II Nocny Półmaraton - Nie tylko Poznaniem biegowa mapa imprez stoi! Piekary Śląskie mogą pochwalić się organizacją już drugiej edycji nocnego półmaratonu. Trasa półmaratonu przebiega przez ulice Piekar Śląskich, ze startem i metą umiejscowioną przy Stadionie MOSIR-u.


21.07.2018 - Bieg Wilczym Szlakiem - Odbywający się w Międzygórzu bieg Wilczym Szlakiem ma ambicje stać się najtrudniejszym biegiem w Polsce. Organizatorzy określają bieg mianem ekstremalnego sprawdzianu własnych możliwości i przetestowania, gdzie znajdują się granice wytrzymałości organizmu. Bieg o długości około 6 km, jednak to nie długość jest największym wyzwaniem dla wszystkich, którzy gotowi są się sprawdzić. Na trasie biegu na wszystkich biegających czeka bowiem około trzydziestu najróżniejszych przeszkód, które mają na celu podniesienie atrakcyjności i jednocześnie poziomu trudności biegu. Niebanalna impreza biegowa dla wszystkich, którzy są gotowi sprawdzić jak daleko sięga ich wytrzymałość i dla wszystkich tych, dla których zwykły bieg to już trochę za mało.


28.07.2018 - Bieg Powstania Warszawskiego - bieg, którego w tym zestawieniu naprawdę nie mogło zabraknąć. Najbardziej rozpoznawalny bieg w Polsce, o którym wiedzą nawet ci, którzy bardziej niż bieganie cenią sobie odpoczynek w fotelu. Bieg odbywający się w Warszawie to naprawdę bardzo wyjątkowa impreza. Rozpocznie się o godzinie 21 w oprawie tysiąca zniczy, mroku i minuty ciszy. Ta największa warszawska impreza biegowa ma na celu uczczenie pamięci wszystkich, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim. Spektakularna oprawa biegu i ogromna liczba zawodników - to wszystko robi naprawdę ogromne wrażenie. Bieg Powstania Warszawskiego odbywa się na dwóch dystansach. Dziesięciu oraz pięciu kilometrów.


5.08.2018 - Ultramaraton Powstańca 1944-2018 - odbywający się w Wieliszewie liczący aż sześćdziesiąt trzy kilometry ultramaraton wpisuje się w politykę miasta, dla którego bardzo ważna jest popularyzacja historii Polski. Do biegu można stanąć indywidualnie lub w sztafetach liczących od dwóch do siedmiu osób. Celem biorących udział w biegu zawodników jest przebycie trasy kuriera powstańczego. Zawodnicy muszą po drodze zebrać pieczątki i zaliczyć wszystkie punkty kontrolne i punkty zmian, a wszystkie te punkty związane są z historią i szlakiem, który przebywali ludzie związani z Polską Walczącą. Punkty będą obstawione przez żołnierzy 32.Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej im. gen. dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera z Olszewnicy Starej.


11.08.2018 - Ultra Mazury - bieg, który ma na celu popularyzację pięknego, turystycznego rejonu Warmii i Mazur. Bieg wystartuje w Starych Jabłonkach i biegł będzie szlakiem turystycznym Warmii i Mazur, miejscami tylko wkraczając na tereny zurbanizowane. Ultra Mazury to wielka impreza biegowa, podczas której biegi odbywać się będą na czterech różnych dystansach:

  • 10 km
  • 30 km
  • 70 km
  • 100 km

Przy biegach na dystansach: 30, 70 i 100 km przewidziane są punkty kontrolne. Niepojawienie się przy nich w określonych odstępach czasu będzie skutkować wykluczeniem z dalszych etapów biegu.


15.08.2018 - XXIV Maraton Solidarności - odbywający się w Gdańsku bieg, którego celem jest uczczenie Ofiar Grudnia 70 i Poległych Stoczniowców. Klasyczny maraton biegowy, który odbędzie się ulicami miasta ma też na celu popularyzację biegu jako aktywności fizycznej. Bieg wystartuje w Gdyni i zakończy się w Gdańsku. Prawdziwa gratka dla miłośników polskiego morza, polskiej historii i wszystkich tych, którzy chcą się sprawdzić podczas klasycznego maratonu.


25.08.2018 - Letni Bieg Piastów - impreza biegowa, która odbywa się na Dolnym Śląsku, w pięknych okolicznościach przyrody - trasy biegów na wszystkich dystansach - 11 km, 21 km i 50 km startują w Jakuszycach i biegną przez Góry Izerskie. Wymagająca trasa, której poziom trudności w całości rekompensują zapierające dech w piersiach widoki.


Powyższe zestawienie nie stanowi w żadnym wypadku listy zamkniętej - jest to tylko niewielki wycinek naprawdę wielu imprez biegowych, które latem odbywać będą się w Polsce. Różnorodność tras i dystansów sprawia, że każdy biegacz - zarówno ten początkujący, jak i ten, który szuka coraz trudniejszych wyzwań - jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Dodane komentarze