Ultratrailowe MŚ w ramach Penyagolosa Trails 2018

Wczoraj nastąpiło otwarcie Penyagolosa Trails HG 2018. Jest to impreza biegowa w ramach której odbędzie się World Trail Championship, czyli Mistrzostwa Świata w górskim ultramaratonie. Na miejsce zawodów wybrano hiszpańskie Castellon de la Plana. Wśród startujących jest bardzo mocna reprezentacja Polski.

Ultratrailowe MŚ w ramach Penyagolosa Trails 2018

W ramach Penyagolosa Trails HG 2018 odbędą się jeszcze dwa inne biegi, w których mogą wystartować wszyscy chętni. 12 maja o północy zawodnicy wybiegną na 108 kilometrową trasę Castellón Penyagolosa Ultra, a 7 godzin później na 59 kilometrowy Marató i Mitja. 

W czwartek ceremonia otwarcia miała bardzo uroczysty i podniosły charakter. Czuć było, że za chwilę rozpocznie się prawdziwy ultra ,,mundial". Reprezentacje wszystkich krajów przemaszerowały przez ulice miasta, wśród owacji publiczności. Na czele naszej kadry szedł jako chorąży Marcin Świerc, który dumnie dzierżył polską flagę. Nasza drużyna była w bardzo radosnych i bojowych nastrojach. 

W skład reprezentacji Polski wchodzą panie Magdalena Łączak, Edyta Lewandowska oraz Paulina Wywłoka. Męską część kadry stanowią Marcin Świerc, Paweł Dybek, Kamil Lesniak, Piotr Bętkowski i Artur Jabłoński. 

Wspierać naszych reprezentantów można poprzez specjalną stronę wydarzenia: Kibicujemy polskiej reprezentacji na MŚ w ultra trail 2018 - https://www.facebook.com/events/1918787424800954/

Tam też będzie prowadzona relacja z Mistrzostw Świata. 

Bieg w ramach World Trail Championship odbędzie się na dystansie 85,3 km, gdzie  przewyższenia wynoszą: 4900 m+ / 3690 m-. Zawodnicy wystartują w sobotę o godzinie 6:00. Dekoracja medalistów odbędzie się w niedzielę o godzinie 11:00, a zaraz po niej nastąpi uroczysta ceremonia zakończenia Mistrzostw Świata.


Dodane komentarze