Wings for Life World Run 2018

Są takie biegi, w których oprócz ścigania się chodzi o coś więcej. 6 maja 2018 o godz. 13:00 w Poznaniu oraz w wielu krajach na wszystkich kontynentach globu odbędzie się po raz piąty Światowy Bieg Wings for Life. Wpisowe zebrane od uczestników w całości zostanie przeznaczone na szczytny cel, czyli badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Wings for Life World Run 2018

Pomysłodawczynią i Dyrektorem Generalnym Wings for Life World Run jest Anita Gerhardter, która poprzez organizację światowej imprezy biegowej chciała znaleźć fundusze umożliwiające poszukiwanie sposobu pozwalającego leczyć uszkodzony rdzeń kręgowy.  

Zawody mają specyficzną formułę. O tej samej porze we wszystkich lokalizacjach, gdzie organizowany jest bieg następuje start. 30 minut później za biegaczami wyrusza samochód, który ich ściga. Jeśli dojedzie do biegaczy, wtedy kończą oni swoje zmagania i otrzymują (na miejscu startu) pamiątkowe medale. Tu nie ma mety, to meta ściga zawodników! W tym roku za kierownicą Jaguara E-PACE znów zasiądzie były znakomity skoczek narciarski Adam Małysz.   

Unikatowy pomysł co roku przyciąga tysiące miłośników biegania, żeby zmierzyć się z tym nietypowym wyzwaniem. W rywalizacji biorą udział zawodnicy indywidualni, jak też ci startujący w drużynach. 

W poprzednim roku najdłuższy dystans pokonał Aron Anderson ze Szwecji, który w Dubaju na wózku inwalidzkim przejechał 92,14 km. Najlepszymi biegaczami okazali się Polacy: wśród kobiet Dominika Stelmach (68,21 km w Santiago), a spośród mężczyzn Bartosz Olszewski (88,24 km w Mediolanie). W Poznaniu zwyciężył Tomasz Walerowicz z wynikiem 85,14 km. Najlepszą kobietą była Joasia Zakrzewski z Wielkiej Brytanii (52,26 km). Zwycięzcy w nagrodę wybierają sobie miejsce w dowolnym kraju świata, w którym odbywa się bieg, gdzie chcieliby wystartować w następnym roku. 

Bieg w Poznaniu w tym roku rozpocznie się o godzinie 13.00 na ul. Głogowskiej 14, gdzie zlokalizowane są Międzynarodowe Targi Poznańskie. 

Strona wydarzenia: https://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/


Dodane komentarze