20.03.2018
0

Dlaczego kobiety powinny biegać?

Współczesna kobieta jest osobą bardzo zajętą. Musi radzić sobie z wieloma obowiązkami na różnych płaszczyznach życia. Pracuje, często też dodatkowo się kształci, zajmuje domem, poświęca czas rodzinie, a bywa że i udziela się społecznie. W wolnych chwilach chce też nieco odsapnąć, żeby pójść do kina, przeczytać książkę, spotkać się z przyjaciółkami lub zwyczajnie poleniuchować na kanapie. Mimo natłoku zajęć dobrze by było, gdyby znalazła również czas na aktywność fizyczną. Warto to zrobić dla zdrowia, dobrego samopoczucia oraz jako samorealizację. Jaką aktywność wybrać? My proponujemy bieganie!

Dlaczego kobiety powinny biegać?

Czas tylko dla siebie

Trening biegowy daje możliwość pobycia sam na sam ze sobą. Często można podczas biegu odpowiedzieć sobie na wiele pytań, zebrać myśli i rozwiązać najbardziej pogmatwane problemy. Długie wybieganie pozwoli na odetchnięcie od obowiązków i złapanie właściwego dystansu. Można wreszcie odpocząć od domowego rozgardiaszu. 


Być piękną i młodą

Systematyczny trening biegowy sprawia, że zmienia się figura. Kobieta staje się szczuplejsza i ma sportową sylwetkę. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla pań po ciąży. Bieganie pozwoli wrócić do formy, pozbyć się zbędnych kilogramów oraz skutecznie wyprofiluje ciało. Poprawi się krążenie, metabolizm, co wpłynie na zwiększenie odporności i mniejszą zachorowalność. Dzięki temu kobieta będzie miała jędrniejszą skórę i umięśnione ciało. Prawidłowe ukrwienie zapewni lepszą jakość jej włosom i paznokciom. 


Biegająca bogini

Każda kobieta jest piękna i warto, żeby to okazywała. Najlepiej poprzez uśmiech i pogodne usposobienie. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia biegających pań. Mężczyźni często wyglądają jakby bardzo cierpieli podczas startu w zawodach, natomiast kobiety zawsze się uśmiechają. Po prostu bieganie daje radość i uczucie szczęścia. Uśmiechnięta kobieta w biegu jest jak mityczna bogini unosząca się nad ziemią. 


Odzież na każdą porę 

Kobiety lubią kupować sobie nowe ciuchy. Biegająca pani będzie miała ku temu wiele okazji. Każdy start w zawodach jest świetnym pretekstem do zaprezentowania się w nowej kreacji. Zimą inna czapka, rękawiczki,  kurtka, legginsy, a w cieplejszych miesiącach nowa chustka na głowę, koszulka, skarpety kompresyjne, czy spódniczka. Oczywiście każda kobieta powinna mieć również całą kolekcje butów, na różne nawierzchnie i warunki klimatyczne. Po prostu warto być biegaczką!


Biegowe pogaduchy

Jeśli ma się dosyć samotności, to można wybrać się na trening grupowy. Przebywanie w towarzystwie takich samych biegowych zapaleńców, to świetna forma spędzenia czasu. Podczas długiego wybiegania można też wygadać się przyjaciółce, zwierzyć z rozterek lub po prostu rozmawiać na każdy temat. W gronie pozytywnych osób jest po prostu radośniej. Bieganie może być świetnym czasem na ciekawe rozmowy. 


Drobne grzeszki

Wiele kobiet bardzo lubi słodycze. Wielką przyjemnością jest przecież spożyć ciastko do kawy. Niestety, kiedy nie jest się aktywnym sportowo, te dodatkowe kalorie odbijają się na wadze i figurze. Dlatego warto jest biegać, by móc od czasu do czasu pozwolić sobie na drobne łakomstwo. Potem te dodatkowe kalorie będzie można spalić podczas treningu. 


Precz z cellulitem

U wielu kobiet występuje tzw. ,,pomarańczowa skórka". Zjawisko to określa się jako cellulit. Objawia się on tym, że skóra staje się pomarszczona, włóknista i występują na niej niewielkie grudki. Zmiany te są utrapieniem dla kobiet. Można z nimi walczyć uprawiając właśnie bieganie. Aktywność ta sprawi, że lepiej ukrwione tkanki szybciej będą się regenerować. W ten sposób kobieta może całkowicie pozbyć się cellulitu. 


Na spokój ducha

Zapracowana kobieta często ma powody do zdenerwowania, wpadania w złość, czy emocjonalnego zachowania. Bieganie pomoże jej się odprężyć, a zastrzyk endorfin uspokoić. Po ciężkim treningu inaczej spojrzy na problemy i już nie będzie chciała tracić energii na denerwowanie się.


Spożytkowanie energii

Kobiety mają większe predyspozycje do pokonywania długich dystansów. Ich organizmy są tak skonstruowane, że dzięki zapasom tłuszczu doskonale sobie radzą podczas np. ultramaratonów. Mają też mnóstwo energii. Zatem idealnym dla nich sportem jest właśnie  bieganie.

 

Dodane komentarze