07.05.2018
0

Dlaczego mężczyźni powinni biegać?

Mężczyzna nadal, chociaż już w mniejszym stopniu, odpowiada za życie rodziny. Będąc jej głową musi zapewnić najbliższym dach nad głową, wyżywienie i wszelkie dodatkowe udogodnienia. Czasu dla samego siebie pozostaje bardzo mało. Na dodatek druga połówka wciąż ma o coś pretensje, dzieci są obrażone, a człowiekowi po prostu puszczają nerwy.

Dlaczego mężczyźni powinni biegać?

W takich sytuacjach przeciętny mężczyzna marzy wyłącznie o położeniu się na kanapie, włączeniu telewizora i obejrzeniu meczu piłki nożnej w akompaniamencie kolegów lub puszki napoju. Jednakże to nie rozwiąże żadnych problemów, a jedynie skumuluje kolejne. Co więc jest w stanie zniwelować wszystkie kłopoty i jednocześnie stworzyć wiele nowych zalet? To drodzy panowie jest bieganie!Lepszy wygląd

Nie od dziś bieganie jest uważane za najlepszy sposób na schudnięcie i wymodelowanie sylwetki. W czasie wykonywania go pracują nie tylko dolne mięśnie, ale całe ciało. Po kilku tygodniach gubi się zbędne kilogramy, a w miejsce tkanki tłuszczowej pojawiają się wyrzeźbione mięśnie. Mężczyzna zyskuje atrakcyjniejszy wygląd. W niektórych przypadkach może to nawet zaowocować propozycją wystąpienia w reklamie spodni lub ubrań sportowych, a to zaś oznacza dodatkowy zysk pieniężny i poszerzenie swojego doświadczenia w sferze zawodowej.


Zachwyt kobiet

Który mężczyzna nie chciałby podobać się kobietom? Umięśniona sylwetka, nawet minimalnie, powoduje, że mężczyzna wydaje się atrakcyjniejszy. Nie ma tu co dyskutować o dyskryminacji czy innych aspektach, ponieważ jest to postrzeganie odziedziczone po przodkach. Kiedyś mięśnie oznaczały siłę, a przez to ochronę przed złem. Dlatego dzisiaj kobiety, czasem nieświadome tego, zachwycają się umięśnionymi nogami i napiętymi pośladkami, których zarys widać spod materiału spodni. W końcu bądźmy szczerzy, panie też lubią sobie popatrzeć.


Bezpieczeństwo

Regularne bieganie równa się lepszej kondycji i wytrzymałości. W momencie gdy na horyzoncie pojawi się złodziej, ukradnie coś (na przykład damską torebkę) i zacznie uciekać, pościg z nim nie będzie problemem. Może nie dogoni się go od razu, ale na przestrzeni kilkuset metrów, gdy przestępca opadnie już z sił, mężczyźnie uda się go złapać i odzyskać skradzione dobro. Nie tylko przyczyni się to do złapania złego człowieka, ale uzyska się podziękowania od osób trzecich za swój odważny pościg. Jednym słowem stanie się bohaterem!


Zdrowie

Żyjemy w epoce gdzie na człowieka czego wiele pokus. Potrawy opływające w cukrach i tłuszczach wprost gwarantują podwyższony cholesterol i zawał w przyszłości lub inne problemy zdrowotne. Bieganie pozwala spalić to co się zjadło i zniwelować negatywne aspekty pożywienia. Dodatkowo po takim wysiłku fizycznym mężczyzna automatycznie będzie wolał zjeść coś zdrowszego i wypić więcej wody, a to też jest bardzo ważne, szczególnie gdy organizm jest nawodniony w zbyt małym stopniu. Można powiedzieć, że bieganie spowoduje u mężczyzn lepsze nawyki żywieniowe, a te z kolei dadzą więcej energii na kolejne przebieżki. Powstanie błędne koło, ale jakie pozytywne, którego efektem będzie zdrowy organizm.


Chwila dla siebie

Mężczyzna też człowieka i ma wszelkie prawa do emocji. Bieganie, zwłaszcza samemu da mu czas na ochłonięcie po całym dniu i pomyślenie nad rozwiązaniem problemów. Na kłopotliwe kwestie, które wcześniej skończyłyby się kłótnią, poda konstruktywne argumenty. Wyciszenie się i pozbycie nerwów zapobiegnie też dalszym problemom zdrowotnym. Czasami, mężczyzna może nawet zabrać na trening swojego psa, jeśli tylko go posiada, i spędzić z nim czas. Znów będzie mógł poczuć się jak dziecko, a po wszystkim będzie mieć lepszy humor i więcej samozaparcia na życie i dążenie do wyznaczonych celów.

 

Dodane komentarze