14.05.2018
0

Kolorowy bieg - The Color Run w Poznaniu

Są takie wydarzenia biegowe, gdzie nie chodzi o wynik sportowy, ani o pobicie nowej życiówki. Liczy się radość, integracja z innymi biegaczami, jak też propagowanie zdrowego stylu życia oraz pomoc tym, którzy tego potrzebują. Takie właśnie cele przyświecają organizatorom The Color Run.

Kolorowy bieg - The Color Run w Poznaniu

Jest to bardzo nietypowy bieg. Na dystansie ok. 5 kilometrów zawodnicy na specjalnych punktach zostają obsypywani kolorowym proszkiem. Jest przy tym wiele śmiechu, okrzyków radości i mnóstwo barwnego szaleństwa. Na każdym punkcie kolor jest inny. Dzięki temu zawodnicy co jakiś czas zmieniają ubarwienie. Najlepiej jest ubrać się w białą odzież, żeby kolory łatwiej się uwidoczniały. 

19 maja 2018 roku już po raz czwarty bieg odbędzie się w Poznaniu przy jeziorze Malta, a potrwa od godziny 14:00 do 18:00. W Polsce impreza jest jeszcze zlokalizowana w Warszawie (czerwiec) oraz Gdyni (wrzesień). Pierwsze edycje The Color Run miały miejsce już w 2011. Od tamtej pory event był organizowany w ponad 40 krajach świata. 

Organizatorzy cyklu The Color Run uważają, że jest to najszczęśliwsze 5 km na świecie. Chcą zarażać innych radością i pozytywnym myśleniem. Celem ma być propagowanie zdrowego stylu życia, dlatego uczestnicy nie ścigają się ze sobą. Mogą biec, spacerować, a przede wszystkim cieszyć się wspólną pasją. Zawodnicy na trasę The Color Run wyruszają w tzw. falach, dlatego całe wydarzenie trwa kilka godzin. Bieg nie kończy się po przekroczeniu linii mety. Po finiszu zabawa trwa w najlepsze. Można tańczyć przy muzyce i integrować się z innymi pokolorowanymi biegaczami. Po dotarciu na metę uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. 

W biegu można wystartować zgłaszając się indywidualnie lub z całą drużyną. To przecież niesamowite przeżycie pokonać 5 kilometrów z przyjaciółmi. W pakiecie podstawowym na uczestników czekają koszulka, chusta, paczka z kolorowym proszkiem oraz tatuaże zmywalne.   

Środki z opłat startowych przeznaczane są w części na cele charytatywne. Organizatorzy The Color Run informują, że już 3miliony dolarów zostało w ten sposób rozdysponowanych do wielu krajów na świecie.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://thecolorrun.pl/locations/poznan/


 

Dodane komentarze