01.02.2021
0

Suplementy z kolagenem - ochrona stawów podczas intensywnego biegania

Życie biegacza nie zawsze jest usłane różami. Obok sukcesów i euforii odczuwanej po treningu, pojawiają się też urazy i poważne kontuzje. Niektóre z nich potrafią być bardzo bolesne, zwłaszcza jeśli dotyczą stawu kolanowego lub biodrowego. To prawda, że bieganie jest świetnym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki i dobrej kondycji organizmu, ale trzeba mieć świadomość, że jest również bardzo obciążające dla ciała. Jeśli biegamy nieumiejętnie, nie mamy wypracowanej odpowiedniej techniki, do tego przeceniamy możliwości swojego organizmu biegając dużo i często, wówczas nieprzyjemne dolegliwości w stawach biodrowych, kolanowych lub skokowych mogą się pojawiać. Tak naprawdę nie jest ważne, czy jesteś biegaczem, który każdego dnia biega 10 km, czy tyko weekendowym sportowcem. Każdy w jednakowym stopniu narażony jest na kontuzje stawów. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że chcąc zadbać o stawy wcale nie musisz rezygnować z biegania, ani też zmniejszać intensywności treningów. Możesz wspomóc się odpowiednimi suplementami diety - zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać, niż później leczyć”.

Suplementy z kolagenem - ochrona stawów podczas intensywnego biegania

Czy kolagen pomaga na stawy?

Nie tylko pomaga, ale przede wszystkim jest odpowiedzialny za ich kondycję. Wpływa na ich elastyczność i wytrzymałość. Bez kolagenu nasze stawy narażone są na przeciążenia, uszkodzenia, bolesne kontuzje. Można wręcz powiedzieć, że kolagen dla biegaczy jest tak samo istotny jak odpowiednio dobrana para butów. Regularna suplementacja kolagenu zadba o wzmocnienie stawów, dzięki czemu staną się mniej narażone na kontuzje. Zmniejszenie ryzyka urazów pozwoli ci na częstsze i bardziej efektywne treningi. Dodatkowo kolagen dla sportowców zwiększy ruchomość stawów i zadba o ich regenerację po intensywnym treningu. Dokucza ci ból w stawie kolanowym po bieganiu? Przyczyną może być brak kolagenu w kolanie. Gdy mazi jest za mało lub jej jakość się pogarsza, wówczas zwiększa się prawdopodobieństwo niszczenia chrząstek, powstawania zwyrodnień, chorób i urazów.Dlaczego kolagen odgrywa tak ważną rolę w życiu biegacza?

Przede wszystkim dlatego, że jest podstawowym białkiem budulcowym organizmu. Występuje w mięśniach, naczyniach krwionośnych, skórze i… stawach. Odpowiada za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej i reguluje elastyczność chrząstek. A jak wiadomo, te czynniki są kluczowe w procesie bezbolesnego poruszania się i zapewniają kończynom pełen zakres ruchów. Niestety wraz z wiekiem, tuż po 25 roku życia, naturalna produkcja kolagenu spada, a jego niedobór może powodować osłabienie tkanki łącznej i negatywnie wpływać na kondycję stawów. Powstawaniu niedoborów kolagenu sprzyja również regularna i wzmożona aktywność fizyczna. Dlatego suplementacja kolagenu odgrywa bardzo ważną rolę w życiu biegacza. Jeśli chcesz czerpać radość z codziennych treningów i nie narażać swoich stawów na kontuzje, zadbaj o kolagen dla biegaczy.

Dieta bogata w kolagen – czy to wystarczy?

Oczywiście istnieje coś takiego, jak naturalny kolagen na stawy. Podobno najwięcej znajduje się go w galaretkach z kurzych łapek oraz galaretkach wieprzowych. Bogate w kolagen naturalny są również inne produkty pochodzenia zwierzęcego, m.in. golonka, salceson, ryba w galarecie oraz podroby. Prawda jednak jest taka, że nieważnie jak dużo jedlibyśmy tych produktów to i tak nie będzie to wystarczająca ilość. Nasza codzienna dieta nie jest w stanie uzupełnić niedoborów kolagenu, ponieważ w pożywieniu jest go po prostu za mało. Poza tym kolagen znajdujący się w określonych produktach spożywczych jest dość ciężko przyswajalny. Dlatego o wiele lepszym, a przede wszystkim skutecznym rozwiązaniem na uzupełnienie tego jakże ważnego białka jest suplementacja kolagenu.Kolagen na stawy – dlaczego powinno się go suplementować razem z witaminą C?

W sklepach z suplementami diety dostępny jest kolagen rybi oraz kolagen wieprzowy. Dyskusja o wyższości jednego nad drugim trwa od dłuższego czasu. Ile ludzi, tyle opinii. Jednakże nie to jest najważniejsze, jaki kolagen wybieramy – rybi czy wieprzowy. Kluczowa w tym wszystkim jest witamina C. Suplementacja kolagenu z witaminą C jest bowiem bardziej efektywna. Bez niej ciężko jest uruchomić procesy biochemiczne odpowiedzialne za produkcję i przyswajanie kolagenu. Witamina C przyczynia się również do lepszego wykorzystania aminokwasów pochodzących z suplementacji oraz chroni włókna elastyny przed uszkodzeniem.

Zakup kolagenu na stawy przez internet – który sklep internetowy wybrać?

Kupując kolagen na stawy warto postawić na produkt najwyższej jakości, zwłaszcza taki, który w swoim składzie nie zawiera niepotrzebnych substancji konserwujących i opiera się wyłącznie na niezbędnych substancjach. Tego typu suplementy oferuje sklep z kolagenem na stawy Młyn Oliwski. Oferta jest bogata, przez co każdy ma szansę znaleźć produkt na miarę własnych potrzeb. Na pewno warto zwrócić uwagę na kolagen w postaci hydrolizatu, który jest bardzo dobrze przyswajany przez organizm oraz kolagen w proszku z witaminą C, która ułatwia syntezę tego białka, a jednocześnie sprzyja zachowaniu prawidłowej struktury kości i chrząstek. Kolagen dla sportowców ze sklepu Młyn Oliwski to gwarancja najwyższej jakości, bezpieczeństwa i skuteczności. Każdy bowiem suplement diety został zaprojektowany tak, aby uniknąć dodawania do niego sztucznych substancji konserwujących.

 

Dodane komentarze