10.05.2018
2

Test aplikacji dla biegaczy - Endomondo Sports Tracker. Część 1/6

,,Wgram trening na Endomondo", ,,wrzucę Endo na fejsa", ,,podejrzę treningi rywala w Endomondo" - to teksty, które sami wypowiadamy lub słyszymy z ust innych aktywnych sportowo osób. Często zaraz po bieganiu siadamy do komputera lub sprawdzamy na telefonie swoje osiągi z danego dnia. Analizujemy konkretny trening, a także podglądamy postępy naszych znajomych, z którymi rywalizujemy realnie oraz w świecie wirtualnym. Wszystko to mamy na wyciągnięcie ręki dzięki aplikacji sportowej, którą jest jedna z najpopularniejszych, czyli Endomondo Sports Tracker.

Test aplikacji dla biegaczy - Endomondo Sports Tracker. Część 1/6

Funkcjonalność

Ważną zaletą tej aplikacji jest to, że wszelkie informacje, menu i komunikaty są dostępne w polskiej wersji językowej. Wszystko jest bardzo czytelne, a użytkownik nie ma problemu z obsługą systemu, nawet bez specjalnego przygotowania, czy też wertowania instrukcji. Stosując terminologię zaczerpniętą z gier komputerowych można stwierdzić, że ta apka jest bardzo ,,grywalna". Można z niej korzystać w przypadku posiadania telefonów z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. 
 

Informacje

Prostota użytkowania zapewnia komfort i zachęca do korzystania z możliwości jakie daje ta aplikacja. Przede wszystkim możemy ustawić nie tylko trening biegowy. Mamy do wyboru  pływanie, jazdę na rowerze, zajęcia fitness, a także sporty drużynowe, czyli piłkę nożną, jak też koszykową. W sumie użytkownik może zarejestrować dowolną z ok. 30 różnych aktywności. 
Podczas biegu będziemy mogli śledzić dokładną trasę po której się poruszaliśmy. Podany będzie czas, średnie tempo na dany kilometr, pokonany dystans, a także po wszystkim ilość spalonych kalorii.  

Brak nudy 

Przemierzanie kolejnych kilometrów z aplikacją Endomondo Sports Tracker nie jest nużące. Jeśli wybieramy się na długie wybieganie, to możemy uruchomić odtwarzacz dźwięku i słuchać ulubionej muzyki. Wystarczy tylko podłączyć słuchawki do telefonu i trening stanie się przyjemniejszy. Możemy też skorzystać z systemu audio trenera. Będzie on informował nas o tempie i pokonanym dystansie. Taka opcja umożliwia przeprowadzenie treningu interwałowego, czy też tempowego. Bardzo ciekawą opcją jest odsłuchiwanie wiadomości audio od innych osób nawet podczas biegu.  

Społeczność

Aplikacja Endomondo Sports Tracker nie jest przeznaczona tylko do wglądu konkretnego użytkownika. Nasze osiągi, treningi i miejsca wycieczek biegowych mogą obserwować osoby, które zaprosimy do znajomych. Istnieje możliwość, żeby polubiły oraz komentowały naszą aktywność. Z aplikacją można połączyć się poprzez Facebooka. 
Bardzo popularna jest wirtualna rywalizacja z innymi i dołączanie do grup, w których trzeba  podołać konkretnemu wyzwaniu. 
Ciekawą opcją jest wyznaczenie przez użytkowników aplikacji własnej trasy. Dzięki temu możemy zobaczyć, gdzie biegają nasi znajomi, a następnie potrenować w tym samym miejscu. W ten sposób odkryjemy nieznane nam wcześniej tereny. Aplikacja daje tez możliwość umieszczania zdjęć na swoim profilu, które mogą zobaczyć nasi znajomi.    

Funkcja Premium

Wszystkie opisane wyżej podstawowe funkcje są dostępne za darmo. Istnieje jednak możliwość ich rozszerzenia wykupując tzw. pakiet Premium. Dzięki niemu będziemy mieli bardziej rozbudowane statystyki naszych aktywności, co pozwoli na lepszy monitoring treningu. Dostępne są także funkcje zwiększające motywację. Uaktywni się też rejestrator tętna jeśli oczywiście najpierw odpowiednio zsynchronizujemy aplikację z naszym pulsometrem. Ciekawą opcją jest też możliwość uruchomienia planu treningowego, który pomoże w realizacji założeń biegowych. Nie będziemy też zarzucani reklamami, które znikną z ekranu telefonu.    

To trzeba wiedzieć!

  • Może się zdarzyć, że dana aktywność nie zapisze się automatycznie, dlatego należy wpisać ją manualnie. 
  • Zdarza się, że Endomondo gubi sygnał z GPS-a, przez co pomiar odległości może być niedokładny. 
  • Podczas odpoczynku i postoju np. w trakcie treningu interwałowego uruchamia się funkcja pauzy. 
  • Podstawowe informacje są dostępne za darmo, natomiast za wersję Premium zapłacimy 5,99 USD na miesiąc. Taniej jest jednak wykupić pakiet całoroczny, który kosztuje 29,99 USD.
 

Dodane komentarze

Mała uwaga, automatyczną pauzę możemy wyłączyć. co do gubienia zasięgu to wszystko zależy od urządzeń i miejsc gdzie mamy schowane jak też miejsc gdzie biegamy. I nie tylko endo gubi sygnał.
Odpowiedz
Wszystko opisane wyżej jest prawdziwe i fajne, ale trochę brak mi instrukcji obsługi po polsku i pomocy w języku polskim. Aktualna wersja, którą posiadam na swoim Samsung galaxy to 18.4.2. dość często samorzutnie wyłącza się w dowolnym momencie i niestety nie potrafię sobie z tym poradzić.
Odpowiedz