14.05.2018
0

Test aplikacji dla biegaczy - Runtastic. Część 3/6

Przy wyborze aplikacji do biegania często kierujemy się tym, by była ona prosta i łatwa w obsłudze oraz miała przejrzysty interfejs. Dobrze jeśli apka posiada wiele opcji, które uprzyjemnią nam aktywność fizyczną i sprawią, że trening nie tylko będzie czasem dużego wysiłku, ale również niezłą rozrywką. Ważne, też żeby móc rywalizować i porównywać swoje wyniki z innymi użytkownikami. Taką możliwość na pewno daje korzystanie z aplikacji Runtastic Running Bieganie i Aktywność Fitness.

Test aplikacji dla biegaczy - Runtastic. Część 3/6

Wiele możliwości

Biegacz korzystający z tej apki ma sposobność kontrolowania na bieżąco swojego tempa w jakim się porusza, przebiegniętego dystansu, czasu treningu oraz ilości spalonych kalorii. Dzięki systemowi GPS śledzi również przebytą trasę. Jednak Runtastic daje użytkownikowi jeszcze więcej możliwości niż tylko monitorowanie treningów biegowych. Aplikacja obsługuje również takie aktywności jak ćwiczenia siłowe oraz zajęcia fitness. Świetnie sprawdzi się również podczas np. pieszych wycieczek po górach, czy długich spacerów.   


Rejestracja informacji

W Runtastis w wersji darmowej mamy możliwość korzystania z dziennika, w którym na bieżąco zapisywane są nasze treningi. Podawany jest przebiegnięty dystans, czas, tempo. Dzięki temu zawodnik porównuje swoje osiągi i śledzi progres lub regres formy. Możemy też sprawdzić przewyższenia terenu, w którym trenowaliśmy, całą pokonaną trasę oraz ilość spalonych kalorii. Ponadto monitorujemy również swoje tętno, dzięki opcji podłączenia się do pulsometru.  

By trening był przyjemnością

Nie zawsze podczas biegu chodzi nam o to, żeby wyciskać z siebie siódme poty. Niektóre treningi mają za zadanie relaksować i sprawiać, że czujemy się komfortowo. Tak więc na wycieczki biegowe, czy niezobowiązujący jogging można wybrać się słuchając ulubionej muzyki. W aplikacji Runtastic umożliwia to funkcja odtwarzacza muzyki. Jeśli natomiast mamy dość ,,zamulania" nóg i organizm potrzebuje przyspieszenia, to opcja Powersong wybierze taki utwór, który zmotywuje do szybszego biegu.  


Praktyczne porady

Z aplikacją Runtastic Running Bieganie i Aktywność Fitness nie tylko monitorujemy swoje postępy i zapisujemy nowe rekordy. Możemy też określić nasze cele, czyli nastawić się na odpowiedni trening pozwalający poprawić dotychczasowe wyniki. Znajdziemy tu wiele informacji na temat ćwiczeń i metod, które wpłyną na nasze rezultaty. Dzięki planom treningowym  zwiększymy swoją wydolność i ulepszymy jakość naszego biegu. Możemy również skorzystać z porad trenerów, którzy udzielą wskazówek dotyczących techniki biegowej.     


Ciekawe rozwiązania

Dla użytkownika danej apki ważne są opcje niestandardowe i dostarczające różnych informacji. Aplikacja Runtastic pozwala na dzielenie się swoimi spostrzeżeniami z innymi użytkownikami. Live-tracking to bardzo pomocna funkcja, dzięki której możemy porozumiewać się ze swoimi znajomymi i wymieniać informacjami nie tylko po treningu, ale również w jego trakcie. 

Inną ciekawą opcją jest shoe-tracking. Dzięki niej będziemy informowani o tym jak szybko zużywają się nasze buty biegowe. Nie musimy więc sami pamiętać ile w nich przebiegliśmy i  od kiedy je użytkujemy, gdyż system sam oceni ich aktualny poziom. 


Opcja Premium 

Wiele podstawowych funkcji potrzebnych do monitorowania własnych postępów i jakości treningu jest dostępna za darmo. W wersji płatnej otrzymujemy możliwość skorzystania z opracowanych przez trenerów planów treningowych. Jest też opcja trenera głosowego. 


To trzeba wiedzieć

  • Koszt aplikacji w wersji premium wynosi 59,99 € rocznie. 
  • W Runtastic Running Bieganie i Aktywność Fitness, menu i wszystkie objaśnienia są podane w języku polskim. 
  • Jeśli musimy się gdzieś zatrzymać np. na światłach przed przejściem dla pieszych lub w różnych innych sytuacjach, to automatycznie uruchamiana jest funkcja pauzy. 
  • Aplikacja jest zintegrowana z systemem Android-Wear oraz niektórymi modelami zegarków marki Garmin.

 

Dodane komentarze