11.05.2018
0

Test aplikacji dla biegaczy - Strava. Część 2/6

Dzięki aplikacjom biegowym można dokładnie monitorować swój trening. Otrzymujemy masę potrzebnych informacji oraz po prostu nieźle się przy tym bawimy. Jedną z wielu aplikacji mobilnych jest Strava. Na rynek weszła w 2009 roku i miała być przeznaczona dla osób, które cenią sobie aktywność fizyczną i lubią dążyć do wyznaczonego celu. Dedykowana jest przede wszystkim biegaczom, jak i użytkownikom rowerów. Można ją zainstalować na telefonach z systemami Android oraz iOS.

Test aplikacji dla biegaczy - Strava. Część 2/6

Łatwa obsługa 

Osoba, która chce zostać użytkownikiem Stravy powinna zarejestrować się poprzez Facebooka lub za pomocą e-maila. Za każdym razem korzystając z aplikacji może zmienić dyscyplinę, która chce uprawiać. Aplikacja przede wszystkim przeznaczona jest dla biegaczy i rowerzystów, jednak mogą z niej korzystać także ci, którzy preferują inne sporty jak np. jazdę na łyżwach, wspinanie się, crossfit oraz piesze wędrówki. 


Mnogość funkcji

Aplikacja informuje na temat średniego tempa biegu, długości pokonanego dystansu, przewyższeń, a także oznacza trasę po której się poruszamy. Możemy wytyczyć też nową, a po treningu ocenić ją w dostępnej skali. Prezentowana trasa jest widoczna dla innych użytkowników, dzięki czemu też będą oni mogli się z nią zmierzyć. Można też po zrobieniu zdjęć z treningu opublikować je na swoim profilu. 

Strava daje możliwości obserwowania własnych wyników na tablicy i progresu formy nawet w skali rocznej. Możemy też zobaczyć postępy innych zawodników oraz tereny, na których trenują. Jest też opcja rzucenia wyzwania innym i wzięcia udziału w rywalizacji z biegaczami nie tylko z Polski, ale również z różnych krajów świata. 


Funkcja segmentów

Strava daje możliwość zapisywania i tworzenia tras, na których trenujemy. Bijemy na nich rekordy, poprawiamy swoje wyniki i rywalizujemy w ten sposób z innymi zawodnikami. Osoby z najlepszymi wynikami są wyróżniane specjalnymi trofeami i informowane o pobiciu rekordu danej trasy. Wyniki są widoczne dla wszystkich użytkowników. Funkcja segmentów cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników.   


Rywalizacja  

Strava jest aplikacją, która nie tylko monitoruje nasze wyniki, ale też motywuje do wysiłku. Nastawienie na rywalizację jest tu bardzo duże. Podglądanie rekordów i osiągów naszych przeciwników powoduje, że chcemy ciągle się  z nimi sprawdzać. Dlatego Strava jest bardzo popularna wśród zawodowców, jak też amatorów wyczynowców. Statystyki określające stopień zmęczenia zawodnika pozwalają na stałą kontrolę własnej formy. Wiemy, czy idzie ona w górę, czy też następuje regres. Rywalizacja z osobami z całego świata sprawia, że zwiększa się mobilizacja do podnoszenia swoich umiejętności i chęć bicia kolejnych rekordów życiowych. Za wygrywanie przyznawane są nam ikonki pucharów i medali, a także tytuły takie jak KOM i QOM.  

Strava daje możliwość udostępniania zdjęć i wyników z rywalizacji z innymi na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, czy Twitter, dzięki czemu są one ogólnodostępne nawet dla tych, którzy nie korzystają z aplikacji. 


Funkcja Premium

Aplikacja daje bardzo dużo możliwości swojemu użytkownikowi. Jeśli jednak chcemy mieć jeszcze więcej opcji, wtedy możliwe jest to za opłatą. W tej wersji można analizować swoje tętno podczas konkretnego treningu. W trakcie biegu otrzymujemy też głosowe informacje od asystenta o tym danym segmencie, do którego właśnie się zbliżamy oraz ile mamy straty lub przewagi nad rywalami. To jest opcja określana jako Strava Live.   


To warto wiedzieć

  • W darmowej wersji aplikacji nie pojawiają się żadne reklamy.  
  • Strava nie występuje w polskiej wersji językowej.  
  • Korzystając ze Stravy jesteś maksymalnie nastawiony na poprawę swoich wyników i rywalizację z innymi zawodnikami. 
  • Wersja premium kosztuje 8 USD miesięcznie oraz 59,99 USD rocznie. 
  • Strava posiada możliwość obserwowania zawodników podczas rywalizacji, komentowania i kibicowania wybranej osobie. 
  • Istnieje możliwość podłączenia do pulsometrów.

 

Dodane komentarze