Ultraska przygoda na VII Ultramaratonie Magurskim

W dniach 13 i 14 sierpnia w Krempnej w Beskidzie Niskim odbyła się siódma edycja Ultramaratonu Magurskiego. Już w piątek Baza Zawodów wypełniła się zawodnikami, którzy odbierali swoje pakiety i rozbijali namioty. Jak co roku, pogoda dopisała i teraz, a zlokalizowanie Bazy Zawodów nad Zalewem na Wisłoce dodało imprezie naturalnego klimatu.

Ultraska przygoda na VII Ultramaratonie Magurskim

W dniach 13 i 14 sierpnia w Krempnej w Beskidzie Niskim odbyła się siódma edycja Ultramaratonu Magurskiego. Już w piątek Baza Zawodów wypełniła się zawodnikami, którzy odbierali swoje pakiety i rozbijali namioty. Jak co roku, pogoda dopisała i teraz, a zlokalizowanie Bazy Zawodów nad Zalewem na Wisłoce dodało imprezie naturalnego klimatu.Pierwszy bieg wystartował o godzinie szesnastej. Jego 23-kilometrowa trasa wiodła z Krempnej przez górę Kamień, następnie obok cerkwi w Kotani, aby przez stromy podbieg  na Kolanin doprowadzić do Krempnej. Najszybciej ten dystans ukończył Sebastian Nicpoń (Karkonosz Running Team, Szarki), a wśród kobiet Małgorzata Łabuz (Wrocław).

W sobotę ruch zaczął się już od świtu, bowiem o godzinie piątej wystartowali zawodnicy dystansów 65 i 108 kilometrów. Pobiegli oni przez Kamień, Kolanin, Magurę Wątkowską, by zbiec do Bartnego, a stamtąd przemierzając urokliwe łąki Wołowca, Nieznajowej i Radocyny trafiali do Ożennej i przez Wysokie docierali do Krempnej. Tutaj medali odbierali zawodnicy dystansu 65 km. Najszybszą zawodniczką na tym dystansie była Anna Kapelan (Fitness z Pasją, Przemyśl), a wśród panów Jacek Wójcik (Finisz Rymanów, Gwoźnica Górna).


Jednak część zawodników wyruszała dalej, bo startujący na dystansie 108 km biegli powtórnie na Kamień i przez Kąty, Górę Grzywacką, Chyrową, Myscową w końcu dobiegali nad Zalew w Krempnej. Najszybszy biegacz, Krzysztof Wiernusz (Finisz Rymanów) pokonał te 108 km w  dwanaście godzin, zaś wśród kobiet wygrała Lenka Wagner (Bobowa, Czechy), przybiegając dwie i pół godziny później.

W sobotę odbył się też bieg na dystansie 49 km, którego trasa również wiodła przez Kamień, Kąty i Chyrową. Wygrał w nim Piotr Mazan (Finisz Rymanów, Rymanów) oraz Agata Rępalska (Krościenko Wyżne).

Partnerami biegu “Ultramaraton Magurski” są m.in. Województwo Podkarpackie, Gmina Krempna i Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna oraz Magurski Park Narodowy.

Organizatorzy Ultramaratonu serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom i zawodnikom za stworzenie pięknej, radosnej atmosfery i oczywiście zapraszają do Krempnej za rok!


 

Dodane komentarze